Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Różnorodne aspekty emigracji.

   Wielu młodych ludzi przenosi się i podejmuje pracę w różnych krajach i kulturach. Zaczynają emigrację od studiów za granicą a potem pozostają, aby realizować karierę zawodową, którą w danym momencie życia uważają za najważniejszą.
   Zatrudniają ich firmy międzynarodowe, zostają wysyłani za granicę przez firmy, aby zdobyli doświadczenie i inne kierownicze umiejętności. Często bywają zatrudniani jako pracownicy lokalni kraju, w którym przebywają, mimo że są obcokrajowcami.
   Łatwo jest dać się ponieść wizjom nowego wyzwania zawodowego, awansu. Trzeba jednak zobaczyć druga stronę: wiele godzin pracy nad opanowaniem nowego zajęcia, samotność, oddalenie od wsparcia, które otrzymuje się od bliskich osób.
   Świadome podjęcie decyzji: co chcemy osiągnąć przez zmianę zewnętrznej sytuacji, ułatwi przetrwanie trudniejszych chwil zwątpienia.
   Przegląd motywów odejmowania decyzji o wyjeździe za granicę, może odkryć elementy ryzyka, które wiążą się z wygórowanymi czasem oczekiwaniami.
   Awans zawodowy: tymczasowy wyjazd, nakierowany na zdobycie doświadczenia zawodowego, podniesienie kwalifikacji, powoduje oderwanie od rodziny i osób bliskich. Oprócz pracy ważne są związki z osobami poznanymi w nowym kraju. W takim wypadku najczęściej nawiązuje się przyjaźnie z innymi emigrantami i zachowuje ścisłe związki
z ojczyzną. Nie następuje prawdziwa integracja z nowym krajem, ani nie jest się obecnym w ojczyźnie.
   Wzbogacenie życiorysu zawodowego: celem jest nauka języka obcego, poznanie zagranicznych praktyk w zawodzie. Wymaga to jednak ogromnego zaangażowania, wytężonej pracy i czasu.
   Poszukiwanie lepszej przyszłości: stan niezadowolenia z sytuacji we własnym kraju powoduje mobilizację do podjęcia wyzwania zmierzenia się z nieznanym. Przeprowadzka może wyrażać potrzebę znalezienia środowiska, w którym można swobodnie realizować wartości osobiste i społeczeństwa, w które wchodzi się.
   Emigranci należą do najbardziej ambitnych ambitnych, energicznych i odważnych osób ze swojego pokolenia. Zbierając różnorodne doświadczenia w otoczeniu zmieniającym się, poznają swoje prawdziwe możliwości i własne priorytety.
   Emigracja zmienia także wizję otaczającego świata na bardziej tolerancyjną: pozwala odkryć wielość sposobów realizowania zdań życiowych. Jednocześnie pozwala uświadomić sobie własną swobodę podjęcia decyzji i wyboru najodpowiedniejszej drogi życiowej i stylu życia.

Barbara Rodziewicz: - doradca zawodowy, 06.07.2006r.
 

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 28.10.2020r.
Stronę odwiedzono 19856933, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON