Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Kompetencje pośrednika pracy.

   W pośrednictwie pracy dwoma najważniejszymi wyznacznikami efektywności są dobre ugruntowanie w zawodoznawstwie w doradztwie zawodowym. Bez zawodoznawstwa nie może być w ogóle mowy o efektywnym pośrednictwie pracy, bez prowadzenia wszechstronnego doradztwa zawodowego pośrednictwo byłoby niepełne. Dobry pośrednik pracy powinien mieć zatem kompetencje zawodoznawcze i doradcze.
   Ponadto według A. Bańki (1997, s. 28) pośrednik pracy powinien mieć wysokie kompetencje etyczne. Generalnie kompetencje etyczne są funkcją kompetencji zawodoznawczych i doradczych. Zasady moralne zawsze łatwo są przekraczalne tam, gdzie fachowość, kompetencja zawodowa opierają się na kruchych podstawach lub na bardzo wąsko pojmowanych zasadach i celach działania. Szerokie ujęcia są zawsze kosztowniejsze w każdym aspekcie: finansowym, organizacyjnym, edukacyjnym. Nie da się w krótkim czasie i ad hoc zorganizować pośrednictwa pracy opartego na rzetelnym zawodoznawstwie i realizującym pełen program doradztwa zawodowego. W Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy jest realizowane w pełnym zakresie. Zanim pokieruje się osobę na konkretną ofertę pracy osoba przechodzi rozmowę z doradcą zawodowym i psychologiem oraz pośrednikiem pracy, specjaliści wyrażają opinię na temat tego, czy kandydat spełnia warunki pracodawcy, czy ma motywację do pracy i czy nie ma żadnych przeciwwskazań do podjęcia tej pracy, następnie kierownik Agencji Zatrudnienia podejmuje decyzję, co do skierowania tej osoby do pracodawcy na rozmowę kwalifikacyjną. Proces rekrutacji i selekcji pracowników jest zatem długotrwały, jednakże pozwala on w sposób etyczny z myślą o kandydacie dobrać osobę na dane stanowisko pracy.
   Jeżeli chodzi o pośrednictwo pracy dla osób z niepełnosprawnościami to oprócz kompetencji doradczych i etycznych pośrednik powinien posiadać pewną wrażliwość psychologiczną, i chęć zrozumienia specyficznej sytuacji tych osób nie tylko na rynku pracy, ale i całej życiowej sytuacji tych osób. Pośrednik powinien mieć również szeroką wiedzę na temat różnych niepełnosprawności, aby następnie skutecznie dobierać kandydatów do stanowisk pracy.
Wiedza o niepełnosprawnościach, odpowiednie nastawienie emocjonalne pociągające za sobą konkretne zachowania tworzą akceptującą i pełną zrozumienia postawę wobec tych osób.

A. Bańka (1997). Zawodoznawstwo, doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy.
Ewelina Świdrak - Pośrednik pracy 20.07.2006 r.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 28.10.2020r.
Stronę odwiedzono 19856831, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON