Szanowni Państwo,

rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Kurs masażu leczniczego:

   Na rynku edukacyjnym oferta kursu masażu dziś nie jest rzadkością. Tym bardziej teraz, kiedy ukończenie go jest szczególnie "modne". Coraz więcej ludzi przecież - skarży się na różnego rodzaju bóle kręgosłupa, rośnie też potrzeba odprężenia fizycznego, czasopisma kobiece sugerują, że masaż może być pomocny w utrzymaniu nienagannej figury. Oznacza to, że rośnie zapotrzebowanie na rehabilitantów, masażystów, instruktorów czuwających nad naszą sprawnością fizyczną.
   Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że uprawianie zawodu masażysty może być szczególnie męczące dla organizmu i wymaga dużej sprawności - nie tylko manualnej, ale też ogólnej koordynacji ruchowej. Lekarz, zezwalający na uprawianie zawodu zwróci też uwagę na naszą kondycję psychiczną i możliwości fizyczne (czy możemy dźwigać, czy nie ma przeciwwskazań do dużego wysiłku fizycznego, itp.). Jednocześnie - niezbędna jest tu prawdziwa wiedza - pamiętamy przecież, że niewłaściwe "leczenie" może pogłębić chorobę pacjenta.
Kursy masażu dzielone są zazwyczaj na dwa stopnie. Ukończenie obu zajmuje zwykle około pół roku. To nie jest dużo, zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że studenci uczelni wyższych poświęcają na to pięć - sześć lat studiów i wzbogacają je zwykle o profesjonalne szkolenia czy studia podyplomowe.
   Podczas pierwszego stopnia kursu masażu profesjonalnego - słuchacz otrzymuje podstawowe wiadomości związane z anatomią i fizjologią człowieka, często zdobywa też podstawy wiedzy z zakresu kinezyterapii i fizykoterapii. Program zajęć praktycznych zakłada poznanie metod i zasad zastosowania masażu w medycynie, sporcie i rehabilitacji.
Kurs pierwszego stopnia obejmuje zwykle około 110 - 150 godzin zajęć. Po jego ukończeniu słuchacze podchodzą do egzaminu, otrzymują świadectwo ukończenia, jednak nie mają znaczących uprawnień do uprawiania zawodu. Ceny takiego szkolenia szacują się w okolicach 600 - 800 złotych.
   Drugi stopień jest kontynuacją pierwszego, wzbogacony zostaje nie tylko w części praktycznej, ale też teoretycznej. Zwykle w programie są tu: podstawy innych form masażu, wywodzące się z masażu klasycznego, podstawy masażu stosowanego przy schorzeniach klinicznych, a ostatnio także - zagadnienia związane z refleksoterapią, technikami chińskimi. Taki kurs trwa około 150 - 200 godzin, a jego koszt to 650 - 1000 złotych. Absolwent kursu II stopnia zwykle otrzymuje Dyplom ukończenia Zawodowego Kursu Masażu z prawem do samodzielnego wykonywania zabiegów objętych programem.
   Jakie są najczęstsze przeciwwskazania do ukończenia kursu? Otóż instytucje szkoleniowe wymieniają tu przede wszystkim: zmiany dermatologiczne na rękach, dysfunkcje narządu ruchu, i schorzenia, które nie pozwalają na duży wysiłek fizyczny.
Zanim podejmiemy decyzję uczestniczenia w takim kursie - warto abyśmy skonsultowali się z kimś, kto wykonuje taki zawód. On z pewnością powie nam, jakie mamy szanse zaistnienia w tym zawodzie i jak bardzo może on wpłynąć na naszą sprawność fizyczną czy psychiczną.

Dorota Zielińska - Dryl - Specjalista ds. rozwoju zawodowego.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 10.03.2020r.
Stronę odwiedzono 18808061, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON