Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Jak rozmawiać o pieniądzach?

   Wydaje się, że najtrudniejszym momentem podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest wejście na temat wynagrodzenia. Jednym z "czynników sukcesu" jest umiejętność negocjowania wynagrodzenia. Czym są takie negocjacje? Jest to rozmowa na temat wysokości pensji, uzyskania podwyżki czy dodatkowych korzyści. Negocjacje odbywają się pomiędzy dwoma osobami i mają na celu wypracowanie kompromisu. Warto pamiętać, że przystępując do negocjacji wynagrodzenia, należy mieć do dyspozycji alternatywy, na których można oprzeć dyskusję, po to by skupić się na przedmiocie negocjacji, a nie na czynnikach osobowych obu stron.
   W momencie poszukiwania pracy bądź zmiany pracy każdy powinien być zorientowany, jak kształtuje się na rynku przeciętny poziom wynagrodzeń na stanowisku, o które się ubiegamy. Dane takie można znaleźć internecie, często pojawiają się w prasie, a poza tym można także wykorzystać własne kontakty i znajomości. Warto również zapoznać się z dodatkowymi informacjami na temat potencjalnego pracodawcy - jaka jest wielkość zatrudnienia w firmie, poziom obrotów oraz pozycja rynkowa - co da ogólne pojęcie
o możliwościach firmy.
   Można się spodziewać, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca spyta o wynagrodzenie jakie otrzymywaliśmy w poprzednim miejscu. Najważniejsze dla niego jest jednak ostatnie stanowisko, które zajmowaliśmy. Sposób w jaki udzielimy takich informacji może wpłynąć podnieść lub obniżyć szanse na otrzymanie wynagrodzenia spełniające nasze oczekiwania. Warto więc zastanowić się jakie przyjąć stanowisko, kiedy już decydujemy się na podanie naszych poprzednich wynagrodzeń. W celu uniknięcia pułapek związanych
z informacjami o poprzednich wynagrodzeniach starajmy się nie ujawniać ich jako pierwsi. Starajmy się najpierw umiejętnie przedstawić naszą kandydaturę opierając się na naszym doświadczeniu oraz kwalifikacjach i umiejętnościach jakie posiadamy. Jeżeli pracodawca będzie jednak nalegał, możemy odpowiedzieć, że: "Bardziej interesuje mnie stanowisko, o które się ubiegam. Myślę, że sam Pan/Pani oceni ile jestem wart". Jeżeli to nie pomoże powiedzmy, ze: "Opierając się na własnych doświadczeniach oraz posiadanych kompetencjach, uważam, że odpowiednie jest wynagrodzenie w granicach... (podajmy kwotę). Należy pamiętać, że jeżeli zdecydowaliśmy się na podanie kwoty wynagrodzenia, powinniśmy podać informacje prawdziwe!
   Warto więc grać w "otwarte karty". Pozwala to na uniknięcie niepotrzebnych nieporozumień. Należy pamiętać, że w przypadku negocjacji wynagrodzeń wskazany jest umiar, a sposób prowadzenia negocjacji zależy od sytuacji i ciężko jest podać gotowe rozwiązania.

Wojciech Bartyna - Pośrednik pracy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 15.09.2020r.
Stronę odwiedzono 19708116, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON