Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

Szanowni Państwo,

W dniach od 30.10.2020 do 02.11.2020 włącznie
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi będzie zamknięta.
Jednocześnie będziemy w tych dniach do Państwa dyspozycji pod adresem poczty elektronicznej praca@ffm.pl


Zespół Agencji Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi1 procent
zobacz >>>

"Czy zatrudniłbym osobę niepełnosprawną" - audycja w radiowej "Trójce".

   Dnia 21 lutego 2007 roku w radiowej "Trójce" odbyła się audycja zatytułowaną: "Czy zatrudniłbym osobę niepełnosprawną". Przyczyną pojawienia się takiej audycji były opublikowane niedawno dane na temat zatrudniania osób niepełnosprawnych w urzędach państwowych, z których wynika, iż instytucjom państwowym takim jak: ZUS, KRUS czy Kancelaria Prezydenta bardziej opłaca się płacić kary za niezatrudniania osób niepełnosprawnych niż zatrudniać same osoby niepełnosprawne. Jak wynikło w trakcie radiowej dyskusji trudno dziwić się pracodawcom prywatnym, ze nie chcą zatrudniać osób niepełnosprawnych, skoro taki przykład idzie z samej góry.
   W trakcie audycji wypowiadali się słuchacze będący zarówno osobami niepełnosprawnymi jak i pracodawcami. Wszyscy wskazywali na to, iż problemy jakie napotykają osoby niepełnosprawne na swojej drodze zawodowej rozpoczynają się tak naprawdę już w szkole podstawowej. Osoby niepełnosprawne często mają ograniczony dostęp do nauczania na wysokim poziomie. Skutkiem tego jest niski poziom wykształcenia takich osób, co później wpływa na znalezienie przez nie pracy.
   Osoby niepełnosprawne wypowiadające się w trakcie audycji zwracały uwagę na to, że podczas szukania pracy lepiej nie mówić pracodawcy iż jest się osobą niepełnosprawną, gdyż w większości przypadków zniechęca to potencjalnych pracodawców do Zatrudnienia takiej osoby. Zwracano uwagę również na to, iż pracodawcy tak naprawdę nie wiedzą jakie prawa przysługują zatrudnionym osobom niepełnosprawnym, na jakich zasadach można zatrudnić osoby niepełnosprawne oraz co pracodawca może zyskać zatrudniając osobę z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
   Propozycje padające na antenie radiowej "Trójki" zmierzały do tego, by zwiększyć zaangażowanie pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Podkreślano, iż istnieje potrzeba większej edukacji polskich pracodawców w zakresie przepisów prawa pracy odnoszących się do osób niepełnosprawnych oraz edukacji w zakresie korzyści wypływających z racji zatrudniania osób niepełnosprawnych.
   W trakcie audycji głos zabrał również Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, który zwrócił uwagę na to, że polscy pracodawcy, w tym i urzędy państwowe, boją się zatrudniania osób niepełnosprawnych, gdyż osoby te bardzo często są mylnie postrzegane jako pracownicy mniej wydajni, roszczeniowi.
   W sondzie radiowej, która przeprowadzana była podczas trwania audycji aż 90% respondentów stwierdziło, iż bardzo chętnie zatrudniliby osoby niepełnosprawne. Wynika z tego, iż społeczeństwo polskie jest bardzo przychylnie nastawione do sytuacji osób niepełnosprawnych na polskim rynku pracy.

Marcin Pastuszak - Pośrednik pracy.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 29.10.2020r.
Stronę odwiedzono 19869146, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON