Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Poszukiwanie pracy droga mailową.

   Wydaje się, że wraz rozwojem najnowszy technologii informatycznych telekomunikacyjnych w parze idzie także rozwój metod poszukiwania pracy. Coraz częściej korzystamy z najnowszy technologii komunikacyjnych i poszukujemy pracy za pomocą poczty elektronicznej. Nawiązując w ten sposób z potencjalnym pracodawcą pokazujemy, że potrafimy obsługiwać taki rodzaj środka komunikacji, a poza tym mamy możliwość wygodnego oraz szybkiego przekazania informacji o sobie z punktu widzenia stanowiska pracy, na które aplikujemy. Według danych znalezionych w portalu eGOSPODARKA.pl, kierownicy działów zarządzania zasobami ludzkimi wyrażają pozytywny stosunek do poczty elektronicznej. Jedna piąta przedsiębiorstw bardzo chętnie odbiera oferty przesłane pocztą elektroniczną, natomiast 14% całkowicie ją odrzuca. Jednak duże znaczenie mają tutaj szczegóły dotyczące sposobów redagowania wiadomości poczty elektronicznej. Podobnie jak w przypadku klasycznych ofert należy tutaj zachować taką samą staranność. Nasze dokumenty aplikacyjne przesłane pocztą elektroniczną stanowią dla przedsiębiorstwa wizytówkę kandydata. Nie wskazane jest więc popełnianie np. błędów ortograficznych. Warto wsiąść pod uwagę kilka ważnych punktów:

1) odpowiedniego zredagowania oferty - w wysyłanym liście powołaj się dokładnie na określone stanowisko oraz przedsiębiorstwo, a więc podanie źródła informacji na temat oferowanego stanowiska pracy, numeru referencyjnego, nazwy gazety lub serwisu internetowego, w którym znaleźliśmy daną ofertę pracy.

2) pamiętaj o szczegółach - w swoim liście napisz o tym, dlaczego ubiegasz się o dane stanowisko pracy, jakie posiadasz kwalifikacje, czym do tej pory się zajmowałeś, czym odróżniasz się od innych kandydatów;

3) załączniki - postaraj się, aby twoje dokumenty aplikacyjne przesłane zostały w odpowiednim formacie, zwróć uwagę na format i rozdzielczość zdjęcia, sprawdź przed wysłaniem czy załącznik jest czytelny i czy można go z łatwością otworzyć;

4) ważny jest czas reakcji na zgłoszenia - e-mail jest raczej szybkim środkiem komunikacji, dlatego czas reakcji na tego typu oferty jest powinien być krótszy niż w przypadku klasycznych ofert;

5) własna strona internetowa - jeżeli masz taką możliwość i umiejętności stwórz własną stronę internetową, zwracając na nią uwagę w poprzez wpisy w wyszukiwarkach oraz katalogach.

   Jednak może zdarzyć się tak, że niektóre firmy nie posiadają systemów obsługi tego typu zgłoszeń i dopiero tworzą takie systemy Odpowiedź na mniej więcej jedną piątą zapytań dokonanych drogą elektroniczną następuje w ciągu jednego dnia. Niestety jedna czwarta ankietowanych nie jest w stanie określić czasu odpowiedzi na e-mail, co wskazuje na brak pewności w tej kwestii. W stosunku do dużych przedsiębiorstw, mniejsze firmy lepiej sobie radzą z odbieraniem zgłoszeń przesyłanych drogą elektroniczną. Może to po prostu wynikać z tego, że mają możliwość szybszego reagowania na nowinki technologiczne
   (źródło:eGOSPODARKA.pl). Dlatego też należy monitorować przebieg procesu rekrutacyjnego i kontaktować się z pracodawcą w razie braku odpowiedzi.

Podsumowując:

1. Pomyśl, która z metod nawiązywania kontaktu z pracodawcą wydaje się najlepsza. Poczty elektronicznej używaj w przypadku podania adresu mailowego.

2. Postaraj się zebrać informacje na temat przedsiębiorstw, branży i zakresu działalności.

3. Stwórz kompletną ofertę określając stanowisko i przedsiębiorstwo. Wymień źródło i tytuł, numer referencyjny oferty pracy.

4. Ofertę w formie załącznika przesyłaj tylko po uprzednim zapoznaniu się z oferta. Zwróć uwagę na jakość, wielkość i łatwość obsługi przesyłanych przez Ciebie załączników.

5.Dokumenty przygotuj w ten sposób, by w razie potrzeby można było łatwo do nich sięgnąć.


Wojciech Bartyna - Pośrednik pracy.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 22.10.2020r.
Stronę odwiedzono 19846828, aktualnie przegląda ją 9 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON