Szanowni Państwo,

Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Metody poszukiwania pracy.

   Kontakty osobiste - to jeden z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do ofert pracy. Zdarza się, że nie wszyscy pracodawcy zgłaszają swoje oferty do urzędów pracy i prasy, w związku z tym warto zasięgnąć informacji przyjaciół i znajomych, rodziny, czy w ich miejscach pracy istnieje zapotrzebowanie na nowych Pracowników. W ten można dowiedzieć się więcej na temat specyfiki danego stanowiska i wpłynie na sposób przygotowanie się spotkania z potencjalnym pracodawcą. Należy pamiętać na stępującej zasadzie: nie proś znajomych czy bliskich o załatwienie pracy, pytaj o kontakty, w przeciwnym razie możesz postawić swoich bliskich w niezręcznej sytuacji!
   Oferty własne - mogą posiadać formę pisemną, telefoniczną, bądź bezpośrednią. W tym celu najlepiej przygotować listę firm, którymi jest się zainteresowanym. Można je znaleźć w prasie, Internecie, przez kontakty osobiste. Bardzo ważne jest ustalenie nazwisk osób zajmujących stanowiska kierownicze. W przypadku niepowodzeń nie należy się poddawać - daj pracodawcy i sobie trochę czasu.
   Analiza ogłoszeń prasowych i internetowych - w ten sposób również można uzyskać cenne informacje i kontakty, nawet o zasięgu międzynarodowym. Warto pamiętać, aby ogłoszenia analizować gruntownie, pod kątem własnych umiejętności, kwalifikacji i oczekiwań. W przeciwnym razie można stracić dużo, czasu, energii, środków finansowych, można szybko się zniechęcić. Ważne jest, aby pamiętać o jak najbardziej realnej ocenie własnej osoby. Należy też szukać ofert zawierających maksymalną ilość informacji o firmie, specyfice pracy, wymaganiach pracodawcy.
   Korzystanie z usług pośrednictwa pracy - dzięki pomocy pośredników można uzyskać kontakt z pracodawcami posiadającymi wolne stanowiska. Należy jednak pamiętać o skonkretyzowaniu swojej oferty i kontaktowaniu się pośrednikiem pracy w twojej miejscowości lub okolicach w urzędzie pracy, w młodzieżowych agencjach pracy, w związkowych biurach pracy, w agencjach pozarządowych oraz prywatnych agencjach doradztwa personalnego. Wskazane jest by naszym pośrednikiem była zawsze ta sama osoba. Należy zadbać o regularne wizyty, bo to pozwoli pośrednikowi poznać Twoje preferencje i ułatwi mu szukanie pracy dla Ciebie. Trzeba również posiadać konkretne zainteresowania zawodowe, wówczas można liczyć na konkrety ze strony pośrednika. Nie należy jednak oczekiwać, że pośrednik zrobi za nas wszystko , choć z pewnością ułatwi nam kontakt z pracodawcą.
   Doradcy personalni - ich klientami są głównie firmy poszukujące Pracowników. Zazwyczaj pierwszy etap selekcji odbywa się w siedzibie firmy doradczej i ma postać rozmowy lub testu psychologicznego. Doradcy także udzielają również praktycznych porad dotyczących poprawnego formułowania cv, życiorysów i listów motywacyjnych, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej i aktualnej sytuacji na rynku pracy. Zajmują się także wyszukiwaniem osób do na odpowiednie stanowisko. Składając dokumenty do firm doradczych kandydatów uzyskujemy dostęp do większej ilości ofert pracy i porady doświadczonych konsultantów, którzy mogą pomóc nam również określić predyspozycje zawodowe.
   Targi giełdy pracy - trwają przeważnie kilka dni, są organizowane przez urzędy pracy, fundacje, szkoły wyższe, stowarzyszenia, organizacje pracodawców. Firmy zazwyczaj prezentują tam zakres świadczonych przez siebie usług, możliwości, plany rozwoju czy też wymagania wobec przyszłych Pracowników W ten sposób firmy mają także informację na temat tego, jakie jest zainteresowanie ich branżą ze strony rynku, jakie są kwalifikacje, motywacja i wykształcenie pracowników. Warto zatem zabrać ze sobą takie dokumenty jak, cv, list motywacyjny, życiorys. Giełdy pracy to jedna z form kontaktu z pracodawcą, gdzie można zaprezentować swoją osobę.

Wojciech Bartyna - Pośrednik pracy.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19300599, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON