Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Zmiana pracy

   Kiedy w wykonywaną przez nas pracę wdziera się rutyna, przestaje nam ona sprawiać radość i satysfakcję, mamy wrażenie, że każdy kolejny dzień w tej samej firmie jest dla nas ciężarem, to niewątpliwie sygnały, że powinniśmy pomyśleć o zmianie miejsca pracy. Decyzja ta jest bardzo często trudna, ale konieczna do podjęcia w trakcie naszej kariery zawodowej. Musi ona nastąpić w odpowiednim czasie. Niewłaściwie podjęta może zaważyć na naszym dalszym losie. Pod uwagę musimy, przede wszystkim wziąć staż w naszej pracy, stabilność pracodawcy a także możliwości rozwoju i szanse na awans. Zarówno zbyt częsta zmiana zatrudnienia jak i zbytnie zwlekanie nie jest zbyt dobre. Zdarza się, że osoby mające wiele propozycji pracy, często zmieniają pracodawców. Praca u wielu różnych pracodawców, może budzić podejrzenia u naszego kolejnego szefa, szczególnie zaś rezygnacja z pracy w czasie krótszym niż okres próbny. Najbardziej naturalna jest zmiana zatrudnienia po ok. 2 latach. Wówczas jest to znak, że dana osoba poza tym. że daje sobie radę z powierzonymi jej zadaniami, dąży do własnego rozwoju.
   Równie nierozważne, jak częsta zmiana zatrudnienia jest pozostawanie zbyt długo w swej dotychczasowej pracy, kiedy mamy świadomość, że nie spełnia ona naszych oczekiwań. Przebywanie na etacie, na którym od kilku lat wykonujemy tę samą nużącą i jednostajną pracę jest bardzo niekorzystne. Gdy dojdziemy do wniosku, że nie mamy możliwości w danej firmie na jakikolwiek rozwój, to powinniśmy podjąć decyzję o zmianie zatrudnienia.
   Z pewnością nie należy bez namysłu pozostawiać dotychczasowej pracy. Trzeba wcześniej dokładnie przeanalizować naszą sytuację w pracy i sprawdzić czy możemy w ramach dotychczasowego zatrudnienia np. zmienić swój zakres obowiązków, w taki sposób, by ich wykonywanie ponownie przynosiło nam satysfakcję. Gdy jednak nasza pracę zdominuje rutyna,a rozmowy z przełożonymi o możliwości zmiany tej sytuacji nie przynoszą rezultatów, gdy wykorzystamy bezskutecznie wszystkie możliwości zmiany swych obowiązków w dotychczasowym miejscu pracy, możemy rozpocząć poszukiwania pracodawcy odpowiadającego naszym oczekiwaniom.
   Przed podjęciem decyzji należy wziąć ,także pod uwagę możliwości awansu. Gdy jest na to szansa, nie warto się spieszyć ze zmianą zatrudnienia. Awans nie musi od razu polegać na objęciu wyższego stanowiska w firmie. Równie dobrze możemy być skierowani do pracy nad innym projektem lub w innym dziale i może to być również ciekawe wyzwanie w karierze zawodowej pracownika.
   Obecnie trzeba na bieżąco orientować się w zmianach na rynku pracy. Warto podwyższać swoje kwalifikacje i do każdego kolejnego dnia na swoim dotychczasowym stanowisku podchodzić z zapałem do pracy. Ponieważ kiedy stale będziemy skuteczni, będziemy chcieli się uczyć, wpłyniemy na otaczające nas warunki.Sami ukształtujemy swe miejsce pracy i nie będziemy musieli z niego rezygnować. Zadowolenie ze stanowiska zależy także w dużej mierze od nas.
   Według przeprowadzonych badań, większość osób zmienia pracę, aby zdobyć nowe doświadczenie zawodowe. Wielu pracowników kieruje się chęcią awansu i wyższych zarobków. Mniejszej liczbie osób przeszkadzają zmiany organizacyjne w firmie lub konflikty z przełożonymi. Równie istotnym czynnikiem, branym pod uwagę przez zmieniającą pracę osobę jest atmosfera w pracy. Odejście z przyjaznej, choć płacącej mniejsze wynagrodzenia firmy do innej, w której wynagrodzenie jest większe, ale przyjdzie ciężko wykonywać powierzone nam obowiązki i w mało przyjaznej atmosferze nie jest najlepszą decyzją. Przy zmianie pracy należy pamiętać, że nie tylko pieniądze są najważniejsze. Równie ważne są możliwości rozwoju, dobra atmosfera w pracy czy nasza osobista satysfakcja, jaką czerpiemy z pracy.

 

Izabela Maluha - Pośrednik pracy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 15.09.2020r.
Stronę odwiedzono 19694529, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON