1 procent
zobacz >>>

Można wyróżnić następujące sposoby poszukiwania pracy:

Sposób IV

Targi i giełdy pracy - są to miejsca, w których możesz spotkać pracodawców poszukujących kandydatów do zatrudnienia w swojej firmie. Informacje
o odbywających się targach giełdach pracy znajdziesz w prasie lokalnej, urzędach pracy oraz w Internecie. Podczas takich giełd możesz bezpośrednio spotkać się
z pracodawcami, zapoznać się z ofertami pracy, zgłosić swoją kandydaturę, a także uczestniczyć w zajęciach dla osób poszukujących pracy, skorzystać z porady doradcy zawodowego, pośrednika pracy lub prawnika.

Sposób V

Samodzielne zwracanie się do pracodawcy - warto po dokonaniu bilansu swoich umiejętności i mocnych stron, przygotować listę firm, do których należy złożyć swoją ofertę, mimo że firmy te nie poszukują pracowników. Złożenie własnej oferty (czyli CV i listu motywacyjnego) pozwala na przedstawienie wybranemu pracodawcy swojej kandydatury. Pracodawcy, poszukując kandydatów do pracy, często sięgają do złożonych w firmie ofert (w przypadku tego sposobu należy jednak uzbroić się w cierpliwość). Warto również interesować się lokalnym rynkiem pracy - gdzie otwierane są nowe firmy lub które firmy rozwijają się dynamicznie i będą potrzebowały nowych pracowników. Są to miejsca, w których jest największe prawdopodobieństwo, że twoja oferta spotka się z zainteresowaniem.

Sposób VI

Własne ogłoszenie - można umieścić je w prasie lub w wyznaczonym do tego celu miejscu (np. na tablicy ogłoszeń). Obecnie wiele gazet bezpłatnie publikuje ogłoszenia osób poszukujących pracy. Ogłoszenie musi być krótkie i zwięzłe.
Warto korzystać ze wszystkich sposobów poszukiwania pracy, a nie ograniczać się tylko do jednego lub dwóch. Różnorodność kontaktów zwiększa Twoją szansę na znalezienie i podjęcie zatrudnienia.

Marcin Dula - Pośrednik pracy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 12.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18585880, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON