Szanowni Państwo,


rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Osobowość i środowisko w planowaniu kariery zawodowej

   Tworzenie planów związanych z życiem zawodowym, wymaga rozważnego wyznaczenia kierunku działania. Spójna wizja własnej przyszłości motywuje do wysiłku i wytrwałości, pozwala selektywnie przyjmować informacje, wykorzystywać optymalne strategie działania, prowadzące do realizacji celów. Osoba posiadająca odległy plan oraz krótkoterminowe cele, ma uporządkowane i zorganizowane życie.
   Samodzielne tworzenie różnych scenariuszy życia, wymaga adekwatnego zrozumienia dotyczącego własnej osoby. Wyobrażony obraz siebie w przyszłości, to wiedza na temat swoich mocnych i słabych stron, możliwości rozwoju, celów zawodowych. Jednostki, które dążą do rozwoju, mają przeświadczenie o własnej skuteczności działania. Ułatwia im to podejmowanie trudnych zadań, dostosowanie się do zmian, zminimalizowanie słabości, radzenie sobie z problemami mimo wcześniejszych niesprzyjających doświadczeń.
   Między karierą zawodową a osobowością jednostki istnieje logiczny związek. O wyborze zawodu decyduje system wartości, zainteresowania, uzdolnienia, cechy charakteru, szanse zaspokojenia własnych potrzeb, wykorzystania kompetencji. Ludzie pragną pracować w warunkach, w których będą mogli realizować określone role zawodowe i wykorzystać posiadaną wiedzę.
   Duży wpływ na kształtowanie się i rozwój kariery zawodowej ma wychowanie w rodzinie i środowisko szkolne, wywierające wpływ na system wartości oraz hierarchię potrzeb. Wykształcenie i doświadczenie zawodowe rodziców, status rodziny, tradycje i wzory rodzinne, decydują o poziomie aspiracji młodych ludzi, powodując wybór podobnej kariery zawodowej.
   Jednostka, która jest zaangażowana w proces planowania kariery zawodowej oraz jej realizacji, wciąż odpowiada na pytania dotyczące dopasowania własnych kompetencji do stanowiska i miejsca pracy oraz zgodności zajmowanej pozycji z wyznawanymi preferencjami.
   Współczesna sytuacja rynku pracy wymaga elastyczności i adaptacyjności, gotowości dokonywania zmian zarówno w sobie samym, jak też w ukierunkowaniu własnego życia. Ważna jest postawa otwarcia na nowe i nieznane zjawiska oraz umiejętność motywowania siebie i innych do przełamywania oporu przed zmianą, a także umiejętność inicjowania zmian i ich kontrolowania.

Barbara Rodziewicz - Doradca zawodowy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19114992, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON