1 procent
zobacz >>>

Nowe trendy nauczania, czyli jakość w e-learningu

   Ciągła edukacja staje się koniecznością, ponieważ już wiedza dziś zdobyta może być nieaktualna w ciągu 12 miesięcy. Nasuwa się zatem konkluzja, iż w zdobywaniu nowych kwalifikacji i samodoskonaleniu pomaga wirtualne nauczanie. Jakież to proste, posiadać dostęp do internetu i ? chłonąć wiedzę nieograniczenie.
   Internet i nowe technologie mają ogromny wpływ na rozwój szkoleń, rewolucjonizują sposób, w jaki firmy dokształcają swoich pracowników.
   E-learning to oszczędność kosztów, zwiększona produktywność pracowników po szkoleniu, wyższy stopień zapamiętanej wiedzy i wyrównany poziom nauczania. Przewiduje się, że przez najbliższe dwa lata tempo wzrostu szkoleń dystrybuowanych elektronicznie będzie wynosiło co najmniej 90 procent rocznie.
   Zastosowanie nauczania e-learning przede wszystkim zmniejsza koszty szkoleń o 50 do 70 procent. Koszty logistyczne związane z podróżami, dietami, hotelami a także nieproduktywny czas pracownika spędzany podczas podróży eliminowane są całkowicie. Ponadto zminimalizowane są koszty materiałów, sal wykładowych oraz wynagrodzenia trenerów.
   Koszt przygotowania kursu sieciowego jest wyższy w porównaniu ze szkoleniem tradycyjnym, lecz jest on jednorazowy i amortyzuje się w miarę przeszkalania kolejnych grup pracowników. Przykładowo IBM szkoląc 30 tysięcy handlowców zaoszczędził ponad 200 mln dolarów.
   Efektywność to drugi najczęściej cytowany powód, dla którego przedsiębiorstwa wprowadzają u siebie e-learning. Po dokonaniu oceny efektywności osób przechodzących szkolenia stwierdza się wzrost ich produktywności o 100 do 170 procent, co w firmach owocuje znacznym wzrostem sprzedaży.
   Korzyści wynikające z nauczania przez internet są znaczne i niwelują one z pewnością minusy.
   Dla osób zainteresowanych poszerzaniem wiedzy przez internet podaję przydatne linki:

   Kursy e-learningowe uczelni:

   Kursy e-learningowe uczelni:

Specjalista ds. rozwoju zawodowego
Monika Piernik

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 15.11.2019r.
Stronę odwiedzono 18220973, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON