Szanowni Państwo,

Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Wędkarstwo dla niepełnosprawnych.

   W czasie sezonu wakacyjnego oprócz sfery zawodowej warto zainteresować się również wypoczynkiem, najlepiej aktywnym. Jedną z propozycji może być wędkarstwo.
   Dla osób z niepełnosprawnością ruchową perspektywa wędkowania może wydać się poza zasięgiem. Urwiste brzegi jezior i rzek, niedostępne dla wózków inwalidzkich łowiska, sprzęt wymagający dużej sprawności manualnej; łowienie z łódki wydaje się już zupełnie niemożliwe.
Czarny obraz rozjaśnia akcja „Wędkarstwo bez barier”.
   Polskie Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki (SART) organizuje ogólnopolską akcję popularyzacji wędkarstwa sportowego dla niepełnosprawnych. Stowarzyszenie zachęca właścicieli ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, stanic wodnych, kwater prywatnych do dostosowania tych miejsc do potrzeb niepełnosprawnych wędkarzy. Chodzi w szczególności o łatwy dostęp do pomostów wędkarskich, możliwość wędkowania na pomostach, ścieżki z dostępem do łowiska, oraz możliwości zwodowania niepełnosprawnego wędkarza na łódce wędkarskiej.
   Stowarzyszenie chce również przekonać producentów sprzętu wędkarskiego do dostosowania go do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Zapaleni wędkarze z niepełnosprawnością często sami modyfikują łodzie wędkarskie, wędki, kołowrotki dostosowując je do swoich potrzeb. Część rozwiązań technicznych mogłaby być wprowadzona do masowej produkcji. Inicjatywa ma duże szanse, zwłaszcza że wędkowanie wśród niepełnosprawnych cieszy się coraz większą popularnością.
   Jest to sposób rekreacji umożliwiający kontakt z naturą i sport, który może zapewnić odpowiednią dawkę adrenaliny i poczucia sukcesu; wymaga opanowania i strategicznego myślenia, daje też możliwość rywalizacji.
   SART od 2004r. organizuje zawody wędkarskie dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu.
Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym ON rozpoczęły się 20.05 w Biłgoraju, w czerwcu odbyły się dwie imprezy w Wałczu i Halinowie. Najlepszym mężczyznom udawało się złowić ponad 3,5 kg ryby. W klasyfikacji kobiet najlepszy wynik to 1900g. Warto dodać, że w zawodach obowiązują te same normy i przepisy, jak przy zawodach osób pełnosprawnych.
   Do akcji stowarzyszenia dołączył się branżowy magazyn „Wędkarski Świat”, który będzie publikował opisy ośrodków przystosowanych dla wędkarzy niepełnosprawnych. Lista ośrodków dostępna jest również w internecie. Zainteresowane osoby powinny odwiedzić stronę akcji: WWW.wedkarstwobezbarier.republika.pl , na której można znaleźć więcej szczegółowych informacji.

Marcin Młynarczyk - Doradca zawodowy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19309926, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON