Szanowni Państwo,


rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Lubisz siebie?
Refleksja nad monologiem wewnętrznym, który wpływa na gotowość do podejmowania wyzwań...także zawodowych

   Naturalnym i powszechnym zachowaniem człowieka jest wewnętrzna rozmowa z samym sobą. Człowiek niemal nieustannie komentuje w myślach toczące się wydarzenia, zanurza we wspomnieniach, analizuje problemy i zadaje sobie pytania. Tworzenie monologu jest nawykowe i często zupełnie nie uświadamiamy sobie ani jego treści, ani wpływu, jaki wywiera na nasze zachowanie.
   Treści monologu wewnętrznego odzwierciedlają sposób, w jaki człowiek, traktuje samego siebie. Może on być wyrozumiały albo wymagający; akceptujący albo kwestionujący; pełen zaufania i wiary albo nieufny; koncentrujący na zaletach albo na wadach; sukcesach albo porażkach; dodający otuchy albo odbierający nadzieję (...). Ogólnie treści monologu mogą sprzyjać rozwojowi i realizacji siebie bądź też hamować rozwój i blokować zachowania zmierzające do podjęcia zatrudnienia.
   Chociaż treści monologu wewnętrznego związane są w dużym stopniu z aktualną sytuacją, w jakiej znajduje się jednostka, to jednak istnieje pula myśli czy zdań związanych z obrazem własnej osoby czy własnych praw i obowiązków, które dominują w monologu w niezmienionej formie od wielu lat.
   Należy zauważyć też, że te przekonania dotyczące własnej osoby działają często na zasadzie samospełniających się proroctw. Przykładowo, osoby przekonane o tym, że im się nie uda mają większe szanse na poniesienie porażki, niż osoby przekonane, że odniosą sukcesu. Podobnie osoby przekonane o swej nieatrakcyjności towarzyskiej budzą zwykle mniej zachwytu, niż osoby przekonane o swych walorach towarzyskich.
   Ostatecznie więc jednostka -za pośrednictwem własnego monologu wewnętrznego- podlega silnemu wpływowi treści, nad których doborem nie ma kontroli i których często nie jest w ogóle świadoma. To wskazuje, że wśród wielu testów i ocen, którym jesteśmy poddawani nieustannie największy wpływ na nasze sukcesy i porażki ma to jak sami oceniamy siebie. Warto przy tym zastanowić się na chwilę...czy sam daję sobie szansę na spełnienie się w określonej roli zawodowej czy też mimo wysiłków podejmowanych w celu podjęcia zatrudnienia na określonym stanowisku tak naprawdę z góry przewiduję porażkę? Samokrytycyzm jest najskuteczniejszą metodą w tym względzie przysłowiowego "podcinania skrzydeł". Sprawia, że zupełnie rezygnujemy z podejmowania określonych działań bądź też zaangażowanie, jakie w nie wkładamy jest pozorne, gdyż nie towarzyszu mu wiara ani przekonanie co do słuszności i możliwości sprostania podjętemu wyzwaniu. Stąd bądźmy bardziej wyrozumiali dla siebie i z większą śmiałością odnośmy się do własnych umiejętności, wiedzy i kompetencji. Od tego bowiem jak potrafimy się zaprezentować, czy sami wierzymy w siebie w dużej mierze zależy nasz sukces zawodowy.

Agnieszka Chmielewska - Pośrednik pracy 16.06.2006 r.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19115163, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON