Szanowni Państwo,

Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Hotel u Pana Cogito

   "Mamy przyjemność zaprosić Państwa do naszego pensjonatu, położonego w ustronnym i cichym miejscu, w niedalekim sąsiedztwie bulwarów wiślanych i wzgórza wawelskiego. Oferujemy przytulne wnętrza i przyjazną atmosferę." Tak wygląda znalezione w internecie zaproszenie do położonego blisko centrum Krakowa hotelu. Zdjęcia prezentują przyjemnie urządzone wnętrza pokojów i restauracji serwującej dania kuchni polskiej.
   Hotel powstał z pieniędzy grantu National Lottery Charities Board, o który wystąpiło Stowarzyszenie Rodzin "Zdrowie Psychiczne" z Krakowa wraz z Towarzystwem Przyjaciół Niepełnosprawnych z Łodzi przy własnym 20% wkładzie pozyskanym przez organizacje od sponsorów.
Większość obsługi hotelu to osoby ze zdiagnozowaną schizofrenią lub po przebytych epizodach psychotycznych. Osoby te pracują na różnych stanowiskach: od ogrodnika i kucharki przez kelnerkę i sprzątaczkę aż po recepcjonistę. Pacjenci psychiatryczni z dobrze kontrolowaną chorobą, regularnie przyjmujący leki i konsultujący się z lekarzem bardzo dobrze sprawdzają się w pracy. Hotel funkcjonuje obsługując zadowolonych klientów, którzy bardzo często nie zdają sobie sprawy z jego specyfiki. Personel zatrudniony jest zazwyczaj w niepełnym wymiarze godzin, co nie naraża na przemęczenie i pozwala optymalnie podzielić czas pomiędzy pracą a regeneracją sił i odpoczynkiem.
   Jakość życia osób pracujących znacznie poprawia się. Ta forma aktywizacji daje wymierne i obserwowalne efekty. Osoby po przebytych kryzysach psychicznych odnajdują sens w pracy, która narzuca pewien tryb i nadaje sens działaniom. Pozwala spojrzeć na siebie jak na osoby "normalne", pracujące, które mogą spełniać się w innych dziedzinach życia. Pojawiają się więc u nich całkiem normalne plany: rozwoju osobistego w kontynuacji nauki, rozwoju zawodowym czy założeniu rodziny.
   Można powiedzieć, że hotel tylko pozornie nie różni się niczym od innych dobrze utrzymanych miejsc w mieście pełnym turystów i że jego specyfiką są pracownicy. Jest to interesujące i wciąż niecodzienne. Można też powiedzieć, że to miejsce nie różni się niczym od innych hoteli, a zatrudnione osoby mają pewne problemy i bardziej lub mniej zawiłe historie, tak jak ludzie pracujący w innych miejscach. Specyfika ich historii i problemów w żaden sposób nie czyni ich organizacji i efektów pracy gorszych od innych.

Marcin Młynarczyk - Doradca zawodowy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19305406, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON