Szanowni Państwo,


rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Nowe kwalifikacje komputerowe: certyfikat ECDL-CAD

   Wielu osobom zainteresowanym szkoleniami komputerowymi znany jest certyfikat ECDL (European Computer Driving Licence), tzw. komputerowe prawo jazdy, który poświadcza znajomość podstaw obsługi komputera z zakresu środowiska Windows i pakietu MSOffice (Word, Excel, PowerPoint, Access). Są to podstawowe umiejętności, które potrzebne są w pracy biurowej. Podstawowa obsługa komputera nie jest jednak wystarczająca na bardziej specyficznych stanowiskach pracy, związanych z szeroko pojętym projektowaniem, którym może być zarówno techniczny rysunek architektoniczny, plany instalacji i tworzenie szeroko pojętej dokumentacji.
   Służą do tego programy typu CAD (Computer Aded Design, czyli komputerowe wspomaganie projektowania). Wiodącym na rynku producentem tego typu software'u jest firma Autodesk wydająca kolejne edycje programu AutoCAD.
   Polskie Towarzystwo Informatyczne i biuro ECDL wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wprowadziło certyfikat ECDL-CAD, który poświadcza dobrą znajomość obsługi wyżej wymienionego programu. W odróżnieniu od podstawowego ECDLa bazuje on na tylko jednym, godzinnym egzaminie z zakresu dwuwymiarowego projektowania w AutoCAD. Uzyskanie takiego certyfikatu umożliwia pracę w na stanowiskach projektanta, na których oprócz wymagań technicznego wykształcenia podstawowym narzędziem pracy jest właśnie AutoCAD. Brak znajomości aktualnych narzędzi pracy jest poważną barierą w zatrudnieniu inżynierów wykształconych i pracujących przez większość kariery na odręcznie przygotowanych projektach. Jest to szansa rozwoju również dla młodych osób, które płynnie posługują się komputerem i posiadają pewien zakres wiedzy technicznej jak chociażby znajomość rysunku technicznego, a szukają możliwości zawężenia specjalizacji. Osoby takie po zdobyciu odpowiednich kwalifikacji mogą stać się tzw. operatorami CAD, które przygotowane przez inżynierów projekty opracowują w formie komputerowej.
   ECDL-CAD rozpowszechniony już za granicą jest nowością w Polsce. Egzaminy i kurs przygotowawczy prowadzone są przez Akademię komputerowych Umiejętności w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.aq.edu.pl/

Marcin Młynarczyk - Doradca zawodowy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19115145, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON