Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>





Dla pracy pokonują własne słabości - Gazeta Wyborcza 13-14 maja 2006 roku.

Brak słuchu nie przeszkadza świetnie radzić sobie w pracy

   Pod patronatem "Gazety"

   Małgorzata Dragon nie słyszy, rozmawia posługując się językiem migowym. Osiem lat temu skończyła technikum odzieżowe dla niesłyszących w Łodzi. Od tamtej chwili szukała pracy, w międzyczasie wychowując dziecko. Jednak ani powiatowy urząd pracy w Świdniku, ani jego lubelski odpowiednik nie były w stanie znaleźć jej zatrudnienia. Podobne problemy miała Katarzyna Zakrzewska z Łęcznej. Również nie słyszy i również przez kilka lat bezskutecznie szukała pracy.
   Obie znalazły ją dzięki pośrednictwu Agencji Zatrudnienia dla osób Niepełnosprawnych. Pracują w Biurze Detektywistycznym Mirosława Flisa. Ale nie prowadzą śledztw. Od kilku lat oprócz działalności detektywistycznej oraz ochrony mienia i osób prowadzimy też zakład krawiecki. Jedna z firm produkujących odzież wyprzedawała maszyny w dobrej cenie, więc skorzystałem z okazji. W zakładzie krawieckim zatrudniam jedynie osoby niepełnosprawne-informuje właściciel firmy. Jak twierdzi, jest ogromnie zadowolony z ich umiejętności.-To mit, że niepełnosprawni są gorszymi pracownikami. Rzekłbym nawet, że jest odwrotnie. Są sumienni i bardzo zaangażowani. Świetnie sobie radzą. Dlatego kiedy Fundacja Fuga Mundi, która prowadzi agencję, zapytała, czy nie mam miejsc pracy dla niepełnosprawnych, zgodziłem się zatrudnić obie panie-odpowiada.
   Kobiety pracują krótko, ale twierdzą, że im się podoba.-Musiałam sobie sporo przypomnieć na temat szycia na specjalistycznych maszynach, ale nie mam z tym żadnych kłopotów-twierdzi Małgorzata Dragan. Katarzyna Zakrzewska dojeżdża codziennie z Łęcznej. Mieszka tam z rodziną. Mimo że ma rentę socjalną, chce pracować i być aktywna. Również ma doświadczenie, wcześniej dorywczo pracowała jako krawcowa. Obie mają na razie umowy na czas określony, ale wiele wskazuje na to, że zostaną przedłużone.-Na razie zastrzeżeń nie mamy. To normalne, że pracownik musi przejść okres próbny w firmie-mówi Mirosław Flis.



   Agencja pomaga

   Agencja Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych mieści się w biurowcu przy ul. Hempla 5 (budynek BIGMAR). Jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Z pomocy przy zdobyciu pracy mogą skorzystać wszyscy, bez względu na rodzaj niepełnosprawności: specjaliści szukają pracy dla osób niewidomych, niesłyszących oraz z wadami układu ruchu. Na każdego, kto się zgłosi, czeka profesjonalnie przygotowany zespół z doradcami zawodowymi, prawnikiem, psychologiem i tłumaczem języka migowego. Jeżeli ktoś mieszka poza Lublinem i nie jest w stanie przyjechać, może zadzwonić tel. 081-534-82-90. Pracownicy agencji jeżdżą do potrzebujących wsparcia w szukaniu pracy w całym województwie.
   Oprócz aktywnego szukania pracy instytucja organizuje szkolenia dokształcające, np. z tworzenia grafiki komputerowej. Obecnie agencja sama szuka pracownika, konkretnie doradcy zawodowego. Od kandydata wymagane jest m.in. wyższe wykształcenie. Preferowane są właśnie osoby niepełnosprawne.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 15.09.2020r.
Stronę odwiedzono 19707618, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON