Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Lepsze czasy dla niepełnosprawnych.

   Czy przedsiębiorcy opłaca się zatrudnić inwalidów?

Zatrudnienie niepełnosprawnych to trudny problem na polskim rynku pracy. Przedsiębiorcy niechętnie widzą w swoich firmach takie osoby, sami zainteresowani też czasami wykazują się zbyt małą aktywnością. Mają temu zaradzić programy i akcje informacyjne.

Jednym z nich jest inicjatywa Akademickich Inkubatorów przedsiębiorczości "Zatrudnij niepełnosprawnego". Kampania informacyjna skierowana jest w szczególności do przedsiębiorców. Ma pokazać, jakie korzyści mogą mieć z zatrudnienia osoby niepełnosprawnej. A te są rozmaite, np. dofinansowanie do wynagrodzenia z Państwowego Funduszu rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ulgi w składach na ZUS, zwrot kosztów przystosowania miejsca pracy do zatrudnienia danego pracownika.

Mimo to pracodawcy wykazują niewielkie zainteresowanie tą sprawą.
- Szczerze mówiąc dużym firmom to się po prostu nie opłaca- przyznaje Irena Szafrańska, dyrektor lubelskiej loży Business Center Club.- W 1993 roku, kiedy powstawały zakłady pracy chronionej, wszyscy przedsiębiorcy chcieli zatrudniać niepełnosprawnych. Teraz to jest dobre dla mniejszych biznesów. Szanse widzę także w rozwoju telepracy- dodaje Szafrańska.- Po prostu niektórzy boją się utrudnień z tym związanych. Jeśli przyjmuje się do pracy osobę z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, trzeba to zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy, która przeprowadza kontrolę- zauważa Ireneusz Jóźwicki, pośrednik pracy z lubelskiej Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych przy Fundacji Fuga Mundi.- Poza tym ktoś z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności nie może pracować 8 godzin dziennie tylko 7, nie powinien dostawać nocnych zmian itp. To zniechęca właścicieli firm- dodaje Jóźwicki.
Agencja ma 1990 zarejestrowanych klientów, spośród których 261 podjęło pracę.- Staramy się motywować bezrobotnych do działania, uczestniczą m. in. w zajęciach aktywizacji zawodowej. Młodym, bez doświadczenia zawodowego, proponujemy udział w wolontariatach- relacjonuje Jóźwicki, który uważa, że sytuacja nie jest na razie najlepsza, ale zacznie się poprawiać. - Wymusi to ogólna sytuacja na rynku pracy. Fachowcy uciekają za granicę, do innych miast i regionów. Tę lukę można z powodzeniem uzupełnić pracownikami niepełnosprawnymi- uważa Jóźwicki.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 28.10.2020r.
Stronę odwiedzono 19856430, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON