Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Dają szansę Niepełnosprawnym

opublikowano w dniu 2.03.2009 w "MOJE MIASTO LUBLIN".
autor Dorota Krupińska

"ZETTO" to mała rodzinna firma, która zatrudnia trzy osoby niepełnosprawne - by dać im szansę i pomóc w normalnym funkcjonowaniu. Nic dziwnego, że jej właściciele - państwo Zielińscy - zostali laureatami styczniowej edycji konkursu Dator Laboris - Dawca Pracy.

Wanda i Wiesław Zielińscy prowadzą swój biznes od 1985 roku, ich firma mieści się przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Na początku zakład zajmował się produkcją spodni męskich - sportowych i wizytowych. Od 14 lat znakiem rozpoznawczym są garnitury. Na składzie znaleźć można również kamizelki, koszule, krawaty, muchy, spinki do mankietów, paski czy szelki.

Garnitury państwa Zielińskich są szyte głównie dla mężczyzn o nietuzinkowych rozmiarach. Właściciele podkreślają, że chcą się kojarzyć nie tylko z solidną marką. Pragną być postrzegani jako firma przyjazna niepełnosprawnym, pomagająca uaktywnić się zawodowo i społecznie.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu od wizyty pracownika Agencji Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi, który w siedzibie "ZETTO" zostawił garść ulotek.

- To właśnie pracownicy Fundacji Fuga Mundi uświadomili nam, że niepełnosprawny może być pełnosprawnym pracownikiem. Postanowiliśmy spróbować - opowiada Wiesław Zieliński. Agencja zaczęła kierować do firmy pracowników z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. w "ZETTO" pracują trzy takie osoby, które na dobre zadomowiły się już w przyjaznym środowisku.

- Osobom niepełnosprawnym trzeba dać szansę, pozwolić im się rozwijać i spełniać zawodowo - uważa właściciel zakładu. I zapewnia, że nie żałuje swojej decyzji. - To był strzał w dziesiątkę. Okazało się, że nowi pracownicy nie tylko nie odstają od reszty załogi, ale wręcz doskonale sprawdzają się na swoich stanowiskach - twierdzi.

Dziś w "ZETTO" pracują trzy kobiety z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Dwie przychodzą do Zakładu, kolejna pracuje w domu. Czym się zajmują? Pracami biurowymi, administracją, nadzorem w krojowni oraz wyszukiwaniem klientów przez komputer. Jak twierdzą właściciele "ZETTO", jedyna różnica między pracownikami pełnosprawnymi a niepełnosprawnymi jest taka, że ci drudzy muszą częściej stawiać się u lekarza.

Inicjatywa i zaangażowanie państwa Zielińskich zostały docenione. "ZETTO" stanęło do konkursu Dator Laboris - Dawca Pracy w kategorii Pracodawca Miesiąca Stycznia 2009 i zwyciężyło. Firma Zielińskich pokonała Ośrodek Szkolenia i Doskonalenia Kadr "KURSOR" oraz Lubelskie Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej "OPIEKUN".

Laureaci konkursu wrócili do domu z dyplomem oraz małym souvenirem w postaci szklanej karafki.

- Jesteśmy zadowoleni z wyróżnienia, choć przecież nie robimy nic dla nagród. Zawsze jednak to bardzo sympatyczne, gdy ktoś nas doceni - mówią. I zapewniają, że nadal będą sprzyjać niepełnosprawnym. - Ostatnio szukaliśmy pracowników produkcyjnych, ale kryzys nas przyhamował - mówi z żalem Wiesław Zieliński.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 28.10.2020r.
Stronę odwiedzono 19856357, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON