1 procent
zobacz >>>

Wolontariat ekologiczny.

   Interesującą ofertę aktywności wolontariackiej proponuje Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła". Osoby zainteresowane ekologią mogą bowiem wziąć udział w programie "EkoEdukatorzy 2 - jest to program rozwoju lokalnych grup wolontariatu ekologicznego. Program ten jest skierowany głównie do ludzi młodych, studentów lub absolwentów kierunków związanych z ochroną środowiska, pedagogiką, wiedzą o kulturze i do osób, które chcą zajmować się w swojej miejscowości szeroko rozumianą edukacją ekologiczną skierowaną do dzieci i młodzieży.
Projekt "Ekoedukatorzy 2" zakłada przekazanie doświadczeń oraz metod i technik dla grup edukacyjnych działających poza Łodzią. Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć w swojej miejscowości minimum 2 - 3 osobową grupę, która będzie prowadzić (np. w szkołach, w domu kultury, w terenie, itp.) działania edukacyjne według metodologii Ośrodka "Źródła", ale z uwzględnieniem lokalnej specyfiki, umiejętności i zainteresowań członków grupy. Ośrodek ze swojej strony zapewnia wsparcie merytoryczne i organizacyjne, jak również materiały dydaktyczne i plastyczne.

   Dodatkowo w ramach projektu, w dniach 12 - 17 listopada 2007 r. w Łowiczu odbędzie się szkolenie łączące trening teoretyczny z praktyką. Szkolenie jest całkowicie bezpłatne (dodatkowo istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu).

   Wymagania dla uczestników programu:

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 października 2007 roku. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybrana grupa 30 osób, która weźmie udział w szkoleniu.

Więcej informacji o programie oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: http://zrodla.org/ekoedukatorzy/

Karolina Cholewa - Koordynator zatrudnionych wolontariuszy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 12.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18624390, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON