Szanowni Państwo,

Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Kurs "Pracownik utrzymania terenów zieleni".

   "Pracownik utrzymania terenów zieleni - jakoś tak dziwnie brzmi - czy to jest coś ciekawego?" - Takie pytanie usłyszałam ostatnio od jednej z Klientek Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych. Pomyślałam, że rzeczywiście nazwa szkolenia jest wieloznaczna i dobrze byłoby określić, jak wygląda jego program i czym może zachęcić swoich słuchaczy, a także - jakie będą mieli możliwości zatrudnienia po ukończonym szkoleniu.
   Pracownik utrzymania terenów zieleni pracuje najczęściej pod okiem techników architektury krajobrazu bądź osób odpowiedzialnych za wygląd konkretnego miejsca: parku, działki, ogrodu, bądź przyulicznych klombów.
Pięknie zaprojektowane miejsca wymagają szczególnej pielęgnacji. Dziś - takie postępowanie staje się powoli normą nie tylko w miastach nastawiających się na turystykę, ale też w miejscowościach, w których toczy się "normalne" życie: gdzie pracujemy, robimy zakupy. Coraz częściej dbałość o tereny, które widzimy na co dzień, można też zauważyć na wsiach, placach, podjazdach.
   Właśnie dlatego opisywany zawód staje się coraz częściej poszukiwany. Możliwości zatrudnienia jest coraz więcej, tym bardziej, że nawet prywatne osoby zlecają troskę o swoje ogrody i tereny zielone - pracownikom utrzymania terenów zielonych.
   W związku z opisanymi wyżej zadaniami nie trudno już domyśleć się, na czym polega kurs. Otóż w programie przewidywane są następujące tematy: na czym polega komponowanie roślinności - ze szczególnym uwzględnieniem kompozycji kwiatów w ogrodach; rola i wykorzystanie ukształtowania terenu; pielęgnacja poszczególnych grup roślin: drzew, krzewów, kwiatów, bylin, wrzosowisk, skalniaków, trawników i innych. Wśród poznawanych zagadnień będą również: rodzaje i grupy roślin, sposoby ich pielęgnacji, środki nawozowe, pielęgnacja zbiorników wodnych.
   Należy pamiętać, że praca przy terenach zielonych odbywa się zwykle poza pomieszczeniami i jest niekiedy ciężką pracą fizyczną (przesadzanie, plewienie - schylanie się, kopanie). Dlatego dobrze jest zastanowić się wcześniej, czy nasz stan zdrowia pozwala na taką pracę.
   Obecnie opisywane kursy pojawiają się również w ofercie szkoleniowej instytucji lubelskich. W tym momencie kobiety mogą skorzystać z oferty bezpłatnej, kurs jest bowiem częścią realizowanego dla nich projektu szkoleniowego. Zajęcia teoretyczne to około - 30 godzin, praktyczne - dostosowane są do potrzeb szkolących.
   Wszystkim, którzy pasjonują się ogrodnictwem - gorąco polecam uczestnictwo w szkoleniu. Myślę, że praca po nim byłaby bardzo satysfakcjonująca, co z pewnością potwierdzą wszyscy ci, którym udało się kiedyś zasadzić lub zaopiekować się jakąś rośliną, tym bardziej - całym ogrodem.


Specjalista ds. rozwoju zawodowego
Dorota Zielińska - Dryl

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19305216, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON