Szanowni Państwo,

Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

System FM.

   Większość osób z zaburzeniami słuchu tj. osób niedosłyszących, nawet posługując się najlepszymi aparatami słuchowymi, w pewnych sytuacjach odczuwa dyskomfort. Przeszkadzają hałasy w otoczeniu, w pomieszczeniu z silnym pogłosem, rozmowa na odległość, dźwięki ograniczają znacznie zrozumienie mowy rozmówcy. Nowoczesne aparaty słuchowe nie dają stuprocentowej gwarancji słyszenia. Osoby z zaburzeniami słuchu są w bardzo niekorzystnej sytuacji. Ich trudności są bardziej widoczne, a efekty komunikacyjne zmniejszają się, pojawia się wtedy dyskomfort obu stron. Z pomocą osobom z zaburzeniami słuchu ruszyła najnowsza technologia. Problem rozwiązał system FM.
   Co to takiego System FM? System FM jest to zdalne sterowanie, czyli wspomagające pracę aparatu słuchowego urządzenie. System FM składa się z dwóch elementów nadajnika i odbiornika. Osoba słysząca ma przy sobie zaopatrzone w mikrofon i nadajnik urządzenie. Osoba "zaaparatowana" posiada odbiornik i mikrofon. Przekaz dźwięku z nadajnika do odbiornika, podczepionego do aparatu słuchowego, następuje drogą radiową. System FM pozwala na uzyskanie jakości dźwięku porównywalnej do sytuacji, w której rozmówca znajduje się bezpośrednio przy uchu słuchającego.

System FM stwarza możliwości osobom niedosłyszącym:


   System FM ułatwia codzienny kontakt i porozumiewanie się między ludźmi słyszącymi a niedosłyszącymi. Dzięki niemu znacznie się polepsza rozumienie mowy ludzkiej bez rozpaczliwych prób zrozumienia.
   Najnowocześniejszą technologią jest urządzenie systemu FM SmartLink SX z firmy Phonak tj. urządzenia bezprzewodowego, które pozwala na odebranie przychodzącej rozmowy telefonicznej wyposażonego w łącze Bluetooth i zapewnia dwukierunkowe cyfrowe połączenie między aparatami słuchowymi i telefonem komórkowym.
   Takie niezawodne urządzenia są bardzo drogie, cena waha się od 10 do 13 tysięcy złotych. Istnieje jednak możliwość refundacji zakupu z    Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.
   Więcej na temat tego urządzenia można znaleźć na stronie www.phonak.pl lub pytać w oddziałach lubelskich firm SŁUCHMED (ul. Orla 5, ul. Chodźki 3 lokal 2), GEERS (ul. Glęboka 10 paw. 13), AKFON (al. Sikorskiego 3).

Ewa Dragan - Tłumacz Języka Migowego

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19305541, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON