Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Mój dom - moje biuro

Wirtualny specjalista
   Weronika z Krakowa jest redaktorką jednego z miesięczników o tematyce kobiecej. Od początku bieżącego roku pracuje tylko i wyłącznie w swoim mieszkaniu, niedaleko Rynku. - W redakcji i tak wszyscy zabierają pracę do domu. W rezultacie biuro pustoszeje już wczesnym popołudniem - zwierza się dziennikarka. Weronika raz w tygodniu przygotowuje przegląd prasy dla swojego pisma. Zagraniczny korespondent umieszcza zeskanowane artykuły na publicznym serwerze w USA. Do konta ma dostęp także Weronika, która po ściągnięciu pliku na swój domowy komputer, przetwarza tekst i wysyła e-mailem do warszawskiej siedziby magazynu. Taka praca ma dużo zalet. Nie muszę szukać nikogo do opieki nad dzieckiem. Mogę sobie sama ustalać godziny pracy - uważa Weronika. - Przecież artykuł mogę swobodnie napisać w domu. Nawet zrobienie wywiadu to w dzisiejszych czasach kwestia kilku telefonów - dodaje. Renata jest początkującym tłumaczem, ale nie narzeka na brak zleceń. Specjalizuje się w mało popularnych językach słowiańskich, dlatego firmy chętnie zwracają się do niej w pierwszej kolejności. Biuro tłumaczeń, z którym współpracuje, preferuje szybkość i terminy "na wczoraj". Dlatego przesyłanie materiałów najczęściej odbywa się za pomocą poczty elektronicznej. W domu mam wszystko, co potrzebne jest mi do pracy: słowniki, literaturę oraz stałe łącze internetowe - przyznaje Renata.

   Podobnie pracuje Tomasz, wzięty projektant grafiki, absolwent Akademii Sztuk Pięknych. - Kontakty z pracodawcą są tylko kurtuazyjne - wyjaśnia. Pierwsze spotkanie wymaga akceptacji projektu, kolejne wieńczy jego odbiór. -To wygodne dla obu stron. Nie każda firma jest mi w stanie zapewnić dostęp do najnowszego Macintosha - uważa Tomasz.

   W domu chciałby pracować Krzysztof, informatyk zajmujący się testowaniem oprogramowania w renomowanej firmie, niestety jego szefowie pozostają głusi na prośby pracowników o uelastycznienie czasu pracy. -Przecież większość zadań jestem w stanie wykonać na swoim prywatnym komputerze. W firmie, w tym całym zamieszaniu trudno się skupić na pracy -tłumaczy. Krzysztof uważa, że w rzeczywistości przeznacza ok. 60 proc. czasu na wykonywanie swoich obowiązków. - Przychodzimy o 9.00, spóźnienia traktowane są surowo. Potem przeglądamy prasę i rozmawiamy o tym, jak minął nam wieczór. Kiedy szef rozdzieli zadania, mimo że każdy wie, co ma robić, zbliża się pora lunchu. Około czwartej wszyscy już są wykończeni i myślą tylko o tym, jak najszybciej znaleźć się w domu --mówi Krzysztof. Przełożeni Krzysztofa z nieufnością traktują pracę poza siedzibą firmy. Uważają, że nie mogliby w pełni efektywnie kontrolować swoich pracowników.

Nie tylko dla inwalidów

   Na stronie Internet dla Niepełnosprawnych (www.idn.org.pl), prowadzonej pod patronatem Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo można sporo dowiedzieć się o zatrudnieniu na odległość. Niestety w dziale ofert pracy znajduje się wciąż sporo ogłoszeń typu: "Jak zostać milionerem nie wychodząc z domu --rewelacyjna metoda zarabiania za pomocą Internetu". Telepraca daje osobom niepełnosprawnym duże nadzieje na uaktywnienie się. Jednak coraz więcej osób zdrowych nie chce poświęcać całego dnia na pracę. Od 1999 roku działa polskojęzyczny serwis: www.telepraca-polska.pl. W witrynie znajdują się odnośniki do wielu światowych stron WWW poświęconych pracy zdalnej, interesujące artykuły i oferty osób zainteresowanych zarabianiem w domu. Autorzy strony podkreślają, że telepraca nie jest dla wszystkich. Kluczową kwestią jest motywacja pracownika. Korzyści osiągają także menedżerowie, którzy zamiast bezustannie kontrolować poczynania swoich podwładnych, mogą więcej czasu poświęcić na swoją pracę. Ważną kwestią jest ocenianie zadań wykonywanych w sposób zdalny. Niektórzy kierownicy, zamiast skupiać się na weryfikowaniu rezultatów, rozliczają pracowników na podstawie godzin spędzonych w biurze. Jest to błąd, który dyskryminuje osoby kreatywne, innowacyjne, potrafiące znaleźć właściwe rozwiązanie bez względu na ilość czasu poświęconego projektowi. Przed telepracownikiem pojawia się wiele pokus np. dorabianie za pomocą firmowego sprzętu na rzecz innego pracodawcy. Macierzysta firma powinna komunikować się z pracownikiem, aby uniknąć podobnych sytuacji. Wszelkie regulacje dotyczące kontroli, kwestii wyłączności, jakości pracy powinny być przedmiotem obustronnych i szczegółowych ustaleń. Praca na odległość nie oznacza, że podwładny będzie traktowany ulgowo - podlega on takim samym kryteriom oceny oraz ewentualnym sankcjom jak jego kolega zatrudniony w sposób tradycyjny.

Źródło:
twoja firma.pl

Marcin Dula - pośrednik pracy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 28.10.2020r.
Stronę odwiedzono 19856898, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON