Szanowni Państwo,

Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

   Rozmowa rekrutacyjna nie musi być groźna. To sytuacja, w której pracodawca i kandydat spotykają się w celu wymiany informacji. Dokonują tego za pomocą serii pytań i odpowiedzi.
   Kluczem do dobrego zaprezentowanie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest staranne przygotowanie. Będziesz pytany o wiele różnych rzeczy. Przynajmniej na cześć pytań możesz się przygotować (przykłady pytań znajdziesz na stronie http://startdokariery.wsei.edu.pl/article.php?id1=1).
   Nie ma złotego środka, żeby dobrze wypaść podczas rozmowy rekrutacyjnej, ale można uniknąć pewnych błędów, bo tak jak popełniają je rekruterzy, tak i kandydaci nie zawsze potrafią ich unikać. Ważne, by umieć się dobrze zaprezentować. Łatwiej o to, gdy widać, że kandydat wie, czego chce, i ma sprecyzowane oczekiwania wobec pracodawcy, umie też pytać o rzeczy, które go interesują (http://praca.gazeta.pl/praca/1,47370,158025.html)
   Na rozmowie rekrutacyjnej bardzo ważną rolę odgrywa autoprezentacja (proces kontrolowania przez osobę sposobu, w jaki jest ona postrzegana przez otoczenie).
   Aby druga osoba mogła stworzyć sobie obraz Nas samych, musimy dostarczyć jej określonych informacji. Co więcej czy tego chcemy czy nie, informacje te przekazujemy bez przerwy i nie kontrolując tego w pełni. To, co mówimy, nasza mimika, ton głosu, postawa ciała niosą komunikaty, które pracodawca odbiera i na podstawie, których tworzy sobie opinie na Nasz temat. Warto, więc stworzyć pożądany wizerunek, taki jakimi pragniemy być postrzegani kiedy staramy się o pracę. Szczególnie uważać należy na to, aby: utrzymywać kontakt wzrokowy i wyprostowaną, ale swobodną sylwetkę, uważnie słuchać oraz pewnie i spokojnie odpowiadać, a także zadawać pytania (o czym często zapominają kandydaci). Nie należy natomiast krzyżować (zaplatać) rąk i nóg. Postawę taką określa się jako "zamkniętą" ponieważ prezentuje ona raczej wycofanie niż zaangażowanie w rozmowę. Twoje zachowanie może zaciekawić lub zniechęcić pracodawcę. Postaraj się zachowywać się adekwatnie do sytuacji i do stanowiska, o które się ubiegasz.
   Bardzo ważnym elementem autoprezentacji jest to jak wyglądamy: ubiór, uczesanie i makijaż
   Kolorami możemy obniżać lub podwyższać naszą wartość i tym samym kształtować Nasz wizerunek. Należy pamiętać, że to co się Nam podoba i co uważamy za odpowiednie wcale nie musi być praktykowane w firmie do której się staramy dostać. Dlatego nasz wygląd zewnętrzny należy przemyśleć pod kątem nie co Ja chcę przedstawić ale jak pracodawca chciałby abym się przedstawił. I odpowiedź zawsze jest jedna: tak, jak pracownicy tej firmy. Dlatego na etapie badania organizacji powinno się zdobyć informacje również o stopniu oficjalności strojów narzucanych przez kulturę organizacyjną danej firmy (więcej informacji na temat autoprezentacji znajdziesz na stronie http://startdokariery.wsei.edu.pl/article.php?id1=1)
   Im lepiej się przygotujesz tym lepiej wypadniesz podczas rozmowy rekrutacyjnej
    Oto kilka zasad przydatnych reguł:

Ewa Gumbarewicz - Psycholog

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19305439, aktualnie przegląda ją 9 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON