Logo EFS
Plakat promocyjny

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf


Regulaminy projektów PFRON

1 procent
zobacz >>>

Program Elastan - promocja rozwoju elastycznych stanowisk pracy

   Celem realizowanego na terenie Województwa Mazowieckiego programu Elastan jest promocja elastycznych metod zatrudniania oraz innowacyjnych rozwiązań na rynku pracy dających nowe możliwości zatrudnienia prowadzące do zwalczania nierówności.
   Projekt ma promować takie formy zatrudnienia jak outsourcing indukowany, leasing pracowniczy, coemployment/employee sharing, outsourcing kooperatywny oraz telepracę. Praktyka międzynarodowa pokazuje, że wprowadzanie takich form zatrudnienia podnosi efektywność i pomaga chronić kapitał intelektualny firmy. Daje również możliwości pracy potencjalnym pracobiorcom, którzy z różnych powodów nie mogą podjąć tradycyjnego zatrudnienia, wymagającego dużej mobilności i zaangażowania z dala od domu. Umożliwia zdobycie pracy w miejscu zamieszkania głównie osobom niepełnosprawnym ruchowo, matkom z małymi dziećmi lub opiekującymi się chorymi, osobom, mieszkającym w małych gminach, które nie decydują się na codzienne podróże do odległych miast.
   Praca świadczona na rzecz przedsiębiorstwa nie musi wiązać się z przebywaniem pracownika w siedzibie firmy. Stanowisko pracy zorganizowane w domu, lub w specjalnych regionalnych centrach telepracy daje możliwość podjęcia zatrudnienia osobom, które mieszkają w nieatrakcyjnych inwestycyjnie i wolniej rozwijających się regionach.
   Praca na odległość może być bardzo ekonomicznym rozwiązaniem dla samego pracodawcy. Obrazowo przedstawia to koordynator projektu, prof. Krzysztof Żmijewski w rozmowie z Polskim Radiem: "Kosztorys naprawy samochodu można wykonać w kantorku przy warsztacie, ale można też w centrum telepracy w tym samym mieście albo w innym w Polsce czy nawet w Chinach. Jednego właściciela nie stać na zakup oprogramowania i zatrudnienie kosztorysanta, któremu na dodatek nie opłacałoby się pracować na jedną piątą etatu, bo tylko tyle potrzebuje przedsiębiorca. Natomiast ta sama osoba może wykonywać kosztorysy w centrum dla pięciu zleceniodawców. Takich rozwiązań, o niewielkim, ale jednak wymiarze innowacyjnym, jest sporo - na przykład porady prawne, finansowe, prowadzenie księgowości, rachuba płac, tłumaczenia, redagowanie tekstów, projektowanie, badanie opinii, sprzedaż biletów, wycieczek i wiele innych."
   Program Elastan realizowany jest na terenie Województwa Mazowieckeigo ze szczególnym uwzględnieniem okolic Garwolina, Półtuska i Radomia.
   Przewidywany sukces może być bodźcem rozwoju kolejnych projektów w innych regionach kraju. Biorąc pod uwagę zjawisko migracji do większych miast w poszukiwaniu lepszej pracy i zarazem niską mobilność zawodową Polaków (głównie z powodu trudności mieszkaniowych) wspieranie elastycznych form zatrudnienia wydaje się być cenną inicjatywą.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie: http://www.elastan.pl/

Marcin Młynarczyk - Doradca zawodowy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 28.07.2021r.
Stronę odwiedzono 20723743, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON